• Naturalna pielęgnacja miejsc intymnych

  • parametry

Naturalne produkty do higieny okolicy intymnych

Dbanie o higienę intymną jest niezwykle ważne. Niestety większość produktów jest trudnych w rozkładzie i zanieczyszcza środowisko. Bardziej ekologicznym rozwiązaniem jest korzystanie z naturalnych artykułów higienicznych. W GREENmall znajdziecie wkładki, tampony, kubeczki menstruacyjnej oraz środki myjące.

Wkładki i tampony inne niż wszystkie

Wkładki stosuje się po to, aby nie pobrudzić bielizny podczas upławów lub na początku plamienia. Wszystkie wkładki dostępne w naszym sklepie przepuszczają powietrze i nie są wyczuwalne podczas noszenia. Wkładki dostępne są z paskiem anionowym, który nie dopuszcza do rozprzestrzeniania się bakterii oraz usuwa brzydki zapach.

Tampony dostępne w GREENmall wykonane są w 100% z ekologicznej bawełny, a więc są biodegradowalne. Są też delikatne dla pochwy, nie powodują żadnych podrażnień, nie zostawiają też uczucia suchości. W zależności od obfitości miesiączki powinno się dobrać wariant tamponów – o większej lub mniejszej absorpcji. 

Kubeczek menstruacyjny Me Luna odmieni Twoje życie

Kubeczek menstruacyjny to produkt, o którym krążą plotki, że jeśli założy się go raz, już nigdy nie wróci się do korzystania z podpasek czy tamponów. Gdy już opanuje się sprawne wkładanie i wyjmowanie kubeczka menstruacyjnego, to jest tonajwygodniejszy artykuł higieniczny w trakcie miesiączki. Można w nim spać, uprawiać sporty, a przy tym jest niewyczuwalny i zapewnia całkowity komfort. Nie trzeba go wymieniać tak często jak podpaski czy tamponu. Każda kobieta powinna choć raz przetestować ten produkt.

Czym myć miejsca intymne?

Płyn lub żel do higieny intymnej pozwala na uniknięcie stanów zapalnych w miejscach intymnych, zachowanie odpowiedniej flory bakteryjnej oraz zapewnia dobrą pielęgnację. Mogą je stosować kobiety oraz dziewczynki. Produkty te powinny być delikatne oraz posiadać właściwe pH, czyli o kwaśnym odczynie. Naturalny skład preparatów do higieny intymnej jest najbezpieczniejszy, ponieważ ogranicza ryzyko wystąpienia uczuleń lub podrażnień. Często pojawiającym się składnikiem jestkwas mlekowy, który jest niezwykle cenny, ponieważ ma działanie antybakteryjne. Płyny i żele dostępne w naszym sklepie zapewniają czystość oraz uczucie odświeżenia i komfortu.

Naturalne produkty do higieny sprawdzają się bardzo dobrze, czasami okazują się nawet lepsze dla kobiet niż drogeryjne, chemiczne artykuły, a przede wszystkim są lepsze dla planety. Zachęcamy do uważnego dbania o swoje miejsca intymne i do wybrania idealnego produktu dla swoich potrzeb!