• Ekologiczne kasze spożywcze

  • parametry

Ekologiczne kasze zbożowe i bezglutenowe

Kasze spożywcze, dostępne w naszym sklepie GREENmall, spełniają założenia żywności ekologicznej. Wszystkie produkty dostępne w tej kategorii otrzymały certyfikat Euroliścia, uniwersalnego dla wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej. Przedstawiamy najważniejsze powody, dla których warto zaopatrywać się w produkty bio właśnie u nas.

  • Różne wielkości opakowań – kasze w naszej ofercie dostępne są opakowania o masie 400 g, 500 g, 1 kg, 5 kg, a nawet 9 lub 25 kg! Niezależnie więc od tego, czy potrzebujesz niewielkiej ilości dla siebie, czy masz raczej hurtowe zapotrzebowanie, my sprostamy Twoim oczekiwaniom!
  • Żywność ekspandowana – niektórzy zastanawiają się jeszcze, czym ona jest. Tymczasem jest to nic innego, jak forma obrabiania żywności w taki sposób, by nie straciła ona właściwości odżywczych, a do tego była NATYCHMIAST gotowa do spożycia! To ogromne ułatwienie dla wszystkich zabieganych, niemających czasu na klasyczne, pełnowartościowe składniki wymagające dłuższej obróbki.

Spożywanie pełnowartościowych produktów zbożowych jest niezbędnym elementem zdrowej diety. Szczególnie wiedzą o tym weganie i wegetarianie, ale także każdy, kto dba o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Kasze to bardzo prosty sposób na "przemycenie" na talerz solidnej porcji zdrowych węglowodanów, białka, a także minerałów. Co więcej, można z nich przygotować nie tylko dodatki do mięsa czy warzyw - kasza jaglana ze swoim delikatnym smakiem doskonale sprawdzi się jako baza do wielu wegańskich deserów. Kasza gryczana może stać się zdrową i pyszną alternatywą dla zbożowego chleba - w dodatku bezglutenową i o niskiej zawartości FODMAP!

Dodaj dowolną kaszę do kotlecików mielonych, placuszków warzywnych czy pasztetów - tych w wersji klasycznej, jak i wege - i podnieść odżywczość i gęstość energetyczną swoich posiłków!

Kasze ekspandowane - z dodatkami i bez dodatków

Warto tutaj zatrzymać się na nieco dłuższą chwilę. Do tej pory w szybki sposób mogliśmy przygotować przede wszystkim potrawy o wątpliwej jakości dla zdrowia.Żywność ekspandowana jest więc tutaj swego rodzaju przełomem – ekspandowanie żywności polega na jej “nadmuchaniu” tak, aby rozerwać jej strukturę. I to jest właśnie proces, dzięki któremu nie są już konieczne długie minuty spędzone na ugotowaniu zdrowej kaszy gryczanej lub innej.

  • żywność bezglutenowa – kiedyś rarytas, obecnie dostępna dla wszystkich żywność pozbawiona glutenu to ogromne ułatwienie dla osób borykających się z celiakią, uczuleniami lub innymi dolegliwościami, wykluczającymi jego spożycie. Korzystać z niej mogą jednak wszyscy, co my ułatwiamy poprzez jej obecność w ofercie i czytelne, przejrzyste oznakowanie produktu.

Kasza ekologiczna w sklepie Green Mall to coś więcej niż zwykłe produkty. To wartościowe paliwo, dzięki któremu Twój organizm będzie funkcjonował bez zakłóceń przez długie lata!