• Szeroki wybór eko kawy - ziarnista i mielona

  • parametry

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez aromatycznej kawy do śniadania czy porannej przekąski. Kawa pozwala nam rozpocząć nowy dzień, często jest chwilą relaksu i ładowania baterii. Choć dla wielu mam wypicie jej jeszcze gorącej graniczy z cudem, jest to napój, po który sięgamy chętnie.

Tradycyjna kawa zawiera kofeinę, która na chwilę i pozornie pobudza do działania, bo usypia receptory odpowiadające za zmęczenie. Potem znowu przychodzi moment kryzysu. Kawowiec jest więc używką, choć oczywiście w pełni legalną i kulturowo uznaną. Kultura picia kawy jest tak powszechna, jak picie wody, gdy jest się spragnionym.

Dlaczego warto zdecydować się na kawy z ekologicznych upraw?

Oprócz tego, że są produktami fair trade, plantatorzy nie stosują do produkcji żadnych środków chemicznych. Gleba, na której uwzględniania jest uprawa, nie ma styczności ze związkami chemicznymi od co najmniej 3 lat – uprawy nie są „wspomagane” sztucznymi nawozami ani pestycydami.

Ekologiczne ziarna kawy są pozyskiwane raczej przy zastosowaniu tradycyjnych metod. Ręczne zbieranie, naturalna selekcja, a przy tym plony bez niszczenia krzewów kawowców, sprawiają, że kawy są nie tylko najwyższej jakości, ale ich pozyskanie jest bardziej korzystne dla środowiska naturalnego i lokalnej społeczności.

Kawa bio posiada doskonały, naturalny smak. Najczęściej wybierana to Arabica, która charakteryzuje się delikatnym i czekoladowym aromatem. W porównaniu do kaw niższej jakości jest on głębszy i mocniej wyczuwalny. Ekologiczne kawy ziarniste to wybór prawdziwych kawoszy, osób wrażliwych na głębię aromatu kawy – świeżo zmielone ziarna zapewniają niepowtarzalne walory smakowe. Jeśli jednak nie masz w domu sprzętu niezbędnego do przygotowania kawy z pełnych ziaren, nasz sklep oferuje również zmielone ziarna kaw z ekologicznych upraw.

Co jednak zrobić, kiedy z powodów zdrowotnych nie możesz sięgać po kawę tak często jak wcześniej – lub gdy musisz zrezygnować z niej całkowicie?

Kawy zbożowe i alternatywne

Masz problemy ze zmianą ciśnienia tętniczego i lekarz zalecił Ci picie kawy bezkofeinowej? Jesteś w ciąży i chcesz zrezygnować z kawy? A może z powodu innych problemów zdrowotnych nie możesz spożywać kofeiny? Warto w tej sytuacji pomyśleć nad alternatywnymi kawami przygotowywanymi ze zbóż, nasion lub korzeni.

Na rynku coraz głośniej jest o zamiennikach kaw. Chyba każdy z nas o nich słyszał i próbował choć jednej z nich, np. zielonej czy zbożowej. Ta ostatnia była szczególnie popularna w czasach dzieciństwa, gdzie rano w szkolnych placówkach piło się taki napój z mlekiem. Od paru lat kawy zbożowe wracają do łask.

W naszej ofercie znajdziesz kawy ekologiczne ziarniste o najwyższej jakości, kawy z nasion konopi, kłączy topinamburu, korzenia cykorii czy też kawy energetyczne z dodatkami korzennych przypraw.

Jest w czym wybierać. Daj się z rana (i nie tylko) rozpieścić organicznymi kawami już dziś!