• Klasyczna zupa kimchi i kimchi z dodatkami

  • parametry

Koreańska kuchnia - kimchi

Kimchi od kilku lat zyskuje w Europie na popularności, przez co coraz częściej można słyszeć o tej potrawie w naszym kraju. Kimchi można przyrównać do naszej kapusty kiszonej, jednakże w innym, azjatyckim wydaniu. Potrawa ta wywodzi się z Korei, a przyrządzana jest z warzyw - kapusty pekińskiej, białej rzepy i marchwi. Warzywa poddawane są fermentacji - dzięki czemu potrawa nabiera smaku, obfitując jednocześnie w wiele walorów zdrowotnych.

Kimchi jest naprawdę bardzo zdrowe – jego regularne spożywanie korzystnie działa na ogólną kondycję organizmu, jak również na poszczególne układy. Potrawa ta jest bogata w naturalne probiotyki, które pozytywnie wpływają na układ odpornościowy, jak również korzystnie działają na jelita. Kimchi obfituje w witaminy A, z grupy B, C i K, jak również zawiera wiele minerałów i aminokwasów. Z tego względu potrawa ta to samo zdrowie - w dodatku niezwykle pyszne.

Jak wybrać kimchi - sposoby doprawiania

Kimchi swoją smakowitość zawdzięcza przede wszystkim użytym przyprawom, które wspaniale podkreślają jego walory smakowe. Do potrawy tej dodawany jest między innymi czosnek, cebula, imbir, jak również sos sojowy lub rybny. Tradycyjne kimchi jest naprawdę bardzo ostre – wszystko dlatego, że w Korei dodaje się do kimchi ostrą paprykę gochugaru. To właśnie ten dodatek sprawia, że potrawa nabiera wyrazu, aromatu i często też niezwykłej ostrości.

W Europie nie jada się jednak tak ostrych potraw, z tego względu nie każdej osobie będzie odpowiadał smak i ostrość tradycyjnego kimchi. Polscy producenci wyszli naprzeciw europejskim konsumentom i stworzyli autorskie produkty, oparte na bazie koreańskich receptur. W GREENmall dostępnych jest wiele rodzajów kimchi – zarówno tych ostrych, jak i łagodnych. Produkty zostały stworzone na bazie naturalnych produktów, dzięki czemu są zdrowe i przede wszystkim niezwykle smaczne. Doskonałą propozycją jest kimchi BBQ, z kurkumą, z borowikami, jak i tradycyjne – ostre.

Wśród produktów dostępnych w naszym sklepie znajdziecie kimchi od znanych i cenionych dostawców: Zakwasownia, United Soil czy Sątyrz.