• Ziołowe i owocowe - jednorodne

  • parametry

Herbaty ziołowe

Herbaty ziołowe są bardzo zróżnicowaną grupą produktów. Konkretne zioła mają swoje indywidualne właściwości, a w połączeniu z innymi wpływają jeszcze inaczej na zdrowie zażywającego je. Podstawowe zioła, takie jak mięta czy melisa, na pewno każdy pił w swoim życiu chociaż raz. Natura oferuje jednak zdecydowanie więcej.

Herbata z liści pokrzywy jest bogata w witaminę K, oczyszcza organizm z toksyn, potrafi również załagodzić ból spowodowany zapaleniami. Może być stosowana profilaktycznie w celu uchronienia się przed kamieniami nerkowymi.

Napar z liści mniszka ma działanie moczopędne, a więc przyczynia się do usuwania toksyn z organizmu. Poleca się go osobom z niewydolnością nerek. Roślina ta wpływa pozytywnie na działanie układu pokarmowego, w tym chroni wątrobę przed uszkodzeniami.

Herbatę z szałwii poleca się zwykle osobom z problemami głosowymi, ponieważ koi gardło. Można ją wykorzystywać nie tylko do picia, ale również do płukania jamy ustnej w razie pojawienia się nieprzyjemnych stanów zapalnych, bólu zębów. Regularne picie szałwii zwiększa odporność, jest także stosowane przez kobiety, które odstawiają dziecko i chcą złagodzić wygaszenie laktacji.

Kwiat lipy po zaparzeniu działa rozkurczowo na układ pokarmowy i ułatwia trawienie. Najczęściej pije się ją podczas przeziębienia, ponieważ jest świetnym źródłem witaminy C. Herbata z kwiatu lipy ułatwia wyciszenie organizmu i zniwelowanie stresu.

Wspomniana już mięta, a dokładniej jej liście są znakomitą pomocą dla pracy układu pokarmowego. Znakomicie radzi sobie ze wzdęciami. Latem skutecznie nawadnia i orzeźwia. Podobnie jak kwiat lipy wpływa wyciszająco na organizm.

Szukasz gotowych mieszanek ziół i owoców, które są przeznaczone do picia w konkretnych problemach zdrowotnych? Sprawdź nasze herbaty ziołowe!

  • Sklep zamknięty

Szanowni Klienci!

Niezmiennie cały czas zmieniamy się dla Was, aby Wasze doznania w sklepie były jak najlepsze. Na chwilę obecną przeprowadzany restrukturyzacją sklepu, aby był on dla Was jeszcze bardziej przyjazny, intuicyjny i ciekawy. W tym czasie robienie zakupów nie jest możliwe. 

Niebawem powracamy z dużą dawką nowych promocji, rozwiązań i ciekawych ofert. 


Aktualne informacje możecie znaleźć na naszym profilu Facebook, polubcie naszą stronę, aby otrzymać na bieżąco info kiedy powracamy ze zdwojoną mocą :)

www.facebook.com/waznemalekroki

Pozostańcie z nami i do zobaczenia niebawem! :)