• Ekologiczne olejki eteryczne o bogatych właściwościach prozdrowotnych - PHYSALIS

  • parametry

Ekologiczne olejki eteryczne

Pielęgnacja skóry powinna być rutyną. W celu zapewnienia jej odpowiedniego nawilżenia i natłuszczenia można stosować różne kremy, balsamy, ale też olejki. Ekologiczne olejki Physalis są świetnym wyborem. Różnorodność w rodzajach olejków pozwala wybrać idealną buteleczkę do typu skóry lub do konkretnych potrzeb. Olejki dostępne są w opakowaniach 5 ml lub 10 ml. To małe objętości, ale zapewniamy, że starczają na długo.

Jak wygląda pielęgnacja olejkami eterycznymi?

Olejki eteryczna można wykorzystywać do masażu, podczas którego lepiej wchłaniają się w skórę.

Można teżdodawać kilka kropel do kąpieli, aromatyzować nimi powietrze lub zażywać doustnie w rozcieńczonej formie. Olejki Physalis można dodawać w małych ilościach do kremów, z których korzysta się na co dzień, lub do kosmetyków, które produkuje się samemu.

Stosowanie olejków eterycznych daje efekty

Stosowanie olejków zgodnie z zalecaniami na ulotce informacyjnej jest bezpieczne, a systematyczne korzystanie z nich daje efekty. Wykorzystując olejki do aromaterapii, dba się o odpowiednie nawilżenie dróg oddechowych, a przede wszystkim o dobre samopoczucie. W zależności od wybranego rodzaju można osiągnąć zadowalające rezultaty.

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego wykorzystuje się do usunięcia zmian trądzikowych, ale jest również znany jako środek antybakteryjny czy antywirusowy. Olejek eteryczny lawendowy ma silne właściwości relaksujące, jest polecany osobom, które mają problemy z zaśnięciem. Wykorzystywany jest też w walce z trądzikiem czy łupieżem. Szczególnie korzystnymi dla dróg oddechowych są olejki z eukaliptusa, cynamonowca, mięty oraz z majeranku. Warto więc mieć je w domu w okresie przeziębień, aby móc ułatwić sobie oddychanie podczas kataru.

Olejek eteryczny pomarańczowy dzięki swojemu słodkiemu zapachowi znacząco poprawia nastrój i ma działania uspokajające. Natomiast olejek cytrynowy wykorzystywany jest do łagodzenia stanów zapalnych skóry, ma też działanie antytoksyczne. W przypadku stosowania go do aromatyzacji powietrza – skutecznie można odstraszyć jego zapachem owady. Olejek z trawy cytrynowej również jest ochroną przed owadami, a dodatkowo ma działanie przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne.

Stosowanie olejku eterycznego z bergamotki zaleca się wszystkim, którzy są w sytuacjach stresowych lub stanach depresyjnych. Zapach ten korzystnie wpływa na układ nerwowy. Olejek grejpfrutowy poleca się walczącym z otyłością lub kobietom, które chcą się pozbyć cellulitu. Zachęcamy do zakupów naturalnych olejków eterycznych od Physalis w GREENmall! To sprawdzony sposób na zadbanie o siebie.