• Zdrowe słodycze niskokaloryczne

  • parametry

Każdy rodzic stara się jak najlepiej dobierać dietę dla swojego dziecka. Nie jest to szczególnie łatwe, gdy dzieci są niejadkami lub jakieś produkty im nie służą. Wierzymy, że wybór ekologicznych produktów przyczynia się do poprawy warunków życia każdego z nas. Pielęgnujmy ten nawyk i przyzwyczajajmy do niego następne pokolenia!

Jakie bezglutenowe przekąski są odpowiednie dla dzieci?

Wprowadzenie produktów bezglutenowych może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy nie wiemy, czy dziecko je w ogóle polubi. Z rana potrzebuje dobrego paliwa do działania, nauki czy zabawy. Nietolerancja glutenu nie wyklucza pysznych wypieków i ulubionych słodkości u pociech. Jakie produkty bezglutenowe najlepiej wybrać?

Nietolerancja glutenu objawia się złym samopoczuciem po spożyciu produktów zbożowych (typu pszenica, jęczmień czy żyto) i ich pochodnych. Produkty, które go nie zawierają to ryż, ziemniaki, orzechy, jaja czy w końcu świeże owoce i warzywa. Jest więc z czego wybierać!

Bezglutenowe produkty zbożowe dostępne są także w kategorii Zdrowa żywność Sypka.

Trzeba pamiętać, że dieta bezglutenowa nie jest dla każdego, musi ona być odpowiednio dostosowana, tak aby jadłospis był bogaty w składniki odżywcze. Warto zadbać o obecność w diecie tzw. Superfoods, czyli produktów cechujących się wyjątkowymi właściwościami odżywczymi.

Bezglutenowe przekąski dla dzieci są idealnym rozwiązaniem, gdy są one w szkole, na zajęciach dodatkowych czy u swoich przyjaciół i spędzają czas poza domem. W tym czasie nie do końca mamy kontrolę nad tym, co jedzą. Oprócz surowych owoców, których nie można spożywać w nadmiarze ze względu na fruktozę, proponujmy dzieciom zdrowe przekąski z nieprzetworzonych produktów.

W GREENmall oferujemy słodycze i przekąski niezawierające glutenu: lizaki, musy owocowe i żelki, które dzieci wprost uwielbiają! W naszej ofercie znajdziesz malinowe lizaki na bazie syropu kukurydzianego i skoncentrowanego soku z owoców. Owocowy mus idealnie nada się na drugie śniadanie! Żelki owocowe nie zawierają żelatyny, substancją żelującą jest w nich pektyna. Za wyśmienity smak i soczysty kolor odpowiadają koncentraty soków owocowych. Nic tylko jeść!

W naszym sklepie znajdziecie ponadto chrupki czy ciasteczka niezawierające glutenu – podręczne i szybkie przekąski dla dzieci bez glutenu, które warto mieć ze sobą na spacerze.

Nie bójmy się bezglutenowej diety. Wprowadźmy zmiany żywieniowe już dziś!