• Ciecierzyca, soczewica, fasola i groch - różne odmiany

  • parametry

Rośliny strączkowe są obecne w polskiej kuchni praktycznie od zawsze. Dopiero jednak od niedawna znów zaczynamy zwracać na nie większą uwagę. Chcesz włączyć rośliny strączkowe do swojej codziennej diety? Dowiedz się zatem, jakie korzyści możesz dzięki temu odnieść.

Walory zdrowotne roślin strączkowych

  • Uregulowanie pracy układu pokarmowego – wysoka zawartość węglowodanów i błonnika przyczynia się do zwiększonego uczucia sytości, dzięki czemu dużą korzyść odniosą tutaj osoby zmagające się z nadmiarowymi kilogramami. 
  • Wysoka ilość białka – nie bez powodu mówi się o tym, że rośliny strączkowe są świetnym zamiennikiem mięsa. Są one wysoce wskazane dla wegan i wegetarian, właśnie ze względu na wysoką zawartość białka. Aby jednak było ono białkiem pełnowartościowym, należy łączyć je z produktami zbożowymi, takimi jak kasze czy makarony, jakie również posiadamy w naszej ofercie. 
  • Rośliny strączkowe można uznać za naturalny probiotyk. Mają one korzystne oddziaływanie na florę bakteryjną jelit. 
  • Ze względu na niski indeks glikemiczny i zdolność do regulacji poziomu cukru i insuliny, są polecane osobom zmagającym się z cukrzycą. 
  • Ze względu na wysoką zawartość izoflawonów, pomagają one w zapobieganiu rozwoju osteoporozy. 
  • Łagodzą przebieg menopauzy. 

Produkty ekologiczne w sklepie GREENmall

Proponujemy Ci wyłącznie certyfikowane produkty, oznakowane m.in. Euroliściem. Jest to znak powszechnie uznawany na terenie Unii Europejskiej, dający całkowitą pewność, że kupujesz żywność pozbawioną GMO i substancji chemicznych. Nasiona roślin strączkowych, dostępne u nas, będą doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla wegetarian. Są one zalecane niemal wszystkim, jeśli tylko nie zachodzą przeciwwskazania zdrowotne do ich spożycia.

Aby jak najlepiej wyjść naprzeciw Twoim potrzebom, oferujemy opakowania wielkości 1 kg, 5 kg, a nawet 25 kg! Z nami zrobisz dokładnie takie zapasy, jakich w danej chwili potrzebujesz!