• Naturalnie słodkie suszone owoce

  • parametry

Suszone owoce bio – zdrowa przekąska

Suszone owoce są idealną przekąską do szkoły czy pracy. Mają niestety dużo kalorii i zawierają naturalne cukry, ale mimo to są polecane jako dodatek do różnych dań. Owoce suszone niesiarkowane to doskonała alternatywa dla świeżych owoców zimą. 

Tego typu owoce nie zawierają wielu tłuszczów. Przy okazji mają bardzo niską zawartość sodu. Posiadają duże ilości witamin A i B. Znajduje się w nich żelazo, wapń i błonnik. Spożywanie ich w rozsądnych ilościach może przysporzyć nam korzyści. Jakich? Dlaczego warto spożywać suszone owoce?

Do czego dodawać suszone owoce ekologiczne?

Owoce suszonemogą być spożywane w formie przekąski, ale szczególnie polecamy je jako dodatek do różnych dań. Doskonale komponują się z owsianką, musli, jogurtem czy herbatą. Naturalnie suszone owoce można także wykorzystać do ciast czy aromatycznych kompotów, które przygotowuje się nie tylko na Wigilię.

Owoce suszoneto spora dawka witamin, składników mineralnych i błonnika pokarmowego. Jego zawartość jest nawet wyższa niż w świeżych owocach. Ponadto w suszonych owocach, np. w jabłkach występują składniki o właściwościach przeciwutleniających, które hamują działanie wolnych rodników. W naszej ofercie znajdziecie przepyszne daktyle, suszone kawałki mango czy jagody inkaskie.

Niektóre owoce są dobre na dolegliwości związane z niestrawnością czy zapaleniem układu moczowego. Paradoksalnie, są dobre na odchudzanie. Oczywiście w rozsądnych ilościach, ze względu na wysoką kaloryczność.

Niesiarkowane owoce suszone

Zastanawialiście się może, czym różnią się suszone owoce ekologiczne od tych zwykłych? W tych drugich stosowane są w masowej produkcji pestycydy i służące do konserwowania związki siarki oraz dodatki takie jak cukier czy olej roślinny.

Bezsiarkowe suszone owoce bionie mają konserwantu E220, który sprawia, że produkty spożywcze tracą dużo witamin (np. witaminy z grupy B). Mogą wyglądać przez to mniej apetycznie, ale nie o wygląd przecież chodzi.

Spożywanie suszonych owoców, uzyskanych metodami naturalnymi i w rozsądnych ilościach może zdziałać cuda, a na pewno przyczyni się do lepszego funkcjonowania organizmu. Kto by tego nie chciał!

Poznajcie naszą ofertą suszonych owoców bio! Z pewnością znajdziecie coś dla siebie!