• Nie produkuj śmieci - wybierz Zero Waste

  • parametry

Sklep zero waste na pomoc w ograniczeniu generowania odpadów

Czy to możliwe, żeby przyczynić się do zminimalizowania wytwarzania odpadów? W końcu jest ich tak dużo, produkcja śmieci ciągle rośnie, a odpowiednią segregację odpadów nadal jest stosowana przez niewiele osób. Sklep zero waste Ci w tym pomoże. Przy zastosowaniu ekologicznych środków zmiany są na wyciągnięcie ręki. Jak więc zacząć generować mniej odpadów?

Idea zero waste

Zero waste odnosi się do świadomej rezygnacji ze szkodliwych czynników, wpływających na produkcję odpadów, które zazwyczaj rozkładają się latami. Chodzi przede wszystkim o ograniczanie generowania śmieci i ich odpowiednią utylizację. Zamiast bezmyślnego wyrzucania odpadów, skupienie się na świadomej selekcji i znalezienie nowych sposobów na zminimalizowanie zanieczyszczeń. W jaki sposób zadbać o zmniejszenie ilości śmieci?

Oferta ekologicznego sklepu zero waste

Segregujmy odpady, dzieląc je na kategorie. Używajmy do tego biodegradowalnych worków i nie bójmy się stosować produktów wielokrotnego użytku. Rozkładają się one tylko do dwóch miesięcy.

W kuchni możemy używać narzędzi wykonanych z drewnianych elementów i szczeciny naturalnej, w tym szczotek do czyszczenia naczyń. Żywność możemy przechowywać w kompostowalnych reklamówkach, woskowijkach czy bawełnianych woreczkach, które po zabrudzeniu wystarczy wyprać i są jak nowe. Nie dosyć, że produkty spożywcze przetrzymywane są w lepszych warunkach, bo nie pleśnieją, to jeszcze te opakowania nie wpływają na pogorszenie ich jakości. Jest to ogromna zmiana w kierunku zmniejszenia produkcji odpadów przez nasze gospodarstwo domowe.

Produkty wielorazowego użycia eko sklepu

Do pracy czy na piknik pamiętajmy o zabraniu ze sobą kompostowalnych naczyń jednorazowego użytku, w tym kubków, talerzy czy słomek bambusowych, które po wyrzuceniu do odpowiedniego kosza szybko się rozłożą lub zostaną przetworzone. Z kolei na co dzień dobrą opcją jest zabieranie ze sobą butelek filtrujących wodę, co zdecydowanie zmniejsza częstotliwość eksploatacji plastiku.

Z miłości do natury i naszej planety zapraszamy do naszego ekologicznego sklepu zero waste! Bądźcie mistrzami zero waste, bądźcie eko. Z nami będzie to prostsze.